2018-06-30

Letni kocyk, czyli o tym, jak nie poszłam na koncert Perahii.


Potrzebny był lekki, mały kocyk na wieczorne spacery, albo coś "do narzucenia" w czasie drzemki (kilkugodzinnej, na mamusi). Wymyśliłam sobie, że ma być koniecznie w zygzaki i z mieszanki bawełny z wełną. I powstało coś takiego:


Wzór: chevronowych dziecięcych kocyków na Ravelry od groma i jeszcze trochę. Ja rozliczyłam wzór po swojemu, bo chciałam mieć wyraźne "żeberka", a oczka dodawane bez narzutów. Raport na 19 oczkach.

Włóczka: w sierpniu zeszłego roku kupiłam bilet na koncert w maju tego roku. Murray Perahia, czyli Idol Z Czasów Młodości, więc się nie mogłam doczekać. A tu na jakiś tydzień przed wydarzeniem przyszedł mejl - koncert odwołany. Perahię miał zastąpić inny amerykański pianista, za którym ja akurat nie przepadam. Ta zniewaga nowej włóczki wymaga... Poszłam do Filharmonii i oddałam bilet. Perahia miał paskudne problemy z palcem kilka lat temu (zaciął się nutami, czego rezultatem było kilka lat przerwy w graniu). Spytałam pana w kasie, czy to było powodem odwołania koncertu. Pan nie wiedział, ale potwierdził, że "poszła" cała trasa.

Tak więc prosto z Filharmonii udałam się do Makeri 14. Jeżeli ktoś się wybiera do Sztokholmu na wycieczkę, to warto zajrzeć. Sklep jest w Gamla Stan (czyli Stare Miasto), więc trudno nie trafić. Między innymi mają Coast, czyli 55 % merynosa i 45 % bawełny, 350 metrów na 50 gram. Ja robiłam podwójną nitką na drutach 3,5 mm. Kolory nie są jednolite, a gotowa dzianina ma rustykalną fakturę. Po praniu mięciuteńka.


W ramach wykańczania wymyśliłam sobie śliczne, słodkie, malutkie, okrąglutkie, puchate pomponiki na szpicach brzegowych. Zrobiłam jedną kuleczkę, zaczęłam kręcić drugą...

Gdy to ujrzał Rag, to zbladł.
Już wiem, co ja będę jadł!

No cóż. Wyciągnęłam obślinionego, przerzutego szczura zamiast pomponika z wydającej oburzone odgłosy paszczy i jednak odpuściłam...


Kocyk już przetestowany na spacerze. I na drzemce na mamusi też. A Perahii mi zostało posłuchać z płyty...

2 kommentarer:

  1. Piękny kocyk! Mimo rustykalnej natury, będzie idealnie wyglądał w każdej stylizacji. Bardzo podoba mi się zestaw kolorystyczny. Szukam obecnie ciekawych połączeń kolorystycznych, bardziej wnętrzarsko niż robótkowo - ale Twój kocyk jest dla mnie inspiracją.

    SvaraRadera